Half Volkel lapt voor veilig dorp in knotsgekke veiling: ‘200 kilo betonijzer? Verkocht!’

Tijdens een knotsgekke veiling liet Volkel zich zaterdag van de meest gulle kant zien. Van ballonvaart tot Sinterklaasbezoek; alles ging onder de hamer voor nieuwe AED’s. ,,Levens redden is toch het belangrijkste dat er is?”

De vrienden en bekenden van Hans Fleskens moeten niet raar opkijken als ze binnenkort een omelet in de schoen of onder de boom vinden. De Volkelaar is sinds zaterdagavond namelijk de trotse bezitter van liefst duizend kakelverse eieren. Voor een schappelijke 260 euro gekocht tijdens de veiling van Volkel Hartveilig. Om op te eten, maar zeker ook om uit de delen.

,,Ik heb al jaren iets met eieren”, zegt Fleskens direct na de aankoop. ,,Helemaal sinds ik een paar jaar geleden thuiskwam na het carnaval en mijn twee zoons met hun vrienden de hele voorraad opgebakken hadden. Toen kon ik mijn eigen gasten niets meer geven. Dat overkomt me mooi geen tweede keer.”

Met 260 euro heeft Fleskens een goede deal gesloten. Want hoe verder de avond en de alcoholconsumptie in dorpshuis de Schakel vorderen, hoe hoger de bedragen worden. Een shirt van Helmond Sport, honderden kilo’s betonijzer; het vindt allemaal een gelukkige nieuwe eigenaar. En die krijgt direct een pinautomaat onder de neus geschoven om de daad bij het woord te voegen.

Halverwege de avond wordt zelfs even met de kavels geschoven, omdat de kastelein van nieuwe kroeg D’n Tap per se een bod wil doen op de diensten van volkszanger Marco Vandéra. Voor een nette 500 euro komt hij een halfuurtje zingen bij de opening van het café.

Van het geld dat zaterdagavond bij elkaar wordt gebracht, schaft Volkel 18 nieuwe AED’s aan. De exemplaren die nu in het dorp hangen, zijn na twaalf jaar immers verouderd en aan vervanging toe. Omdat instanties de benodigde 37.000 euro niet op tafel willen leggen, zamelt Volkel Hartveilig het geld nu maar zelf in. Onder meer dus met de knotsgekke veiling in De Schakel.

,,Het is ongelofelijk”, zegt organisator Peter Pennings. ,,We hebben gewoon het halve dorp binnen staan. Dat is niet alleen goed voor de opbrengst, maar zorgt er ook voor dat nóg meer mensen straks weet wie we zijn en wat we doen.”

Pennings moet zijn uitleg even onderbreken om mee te bieden op kavel 26. De roestvrijstalen brievenbus die onder de hamer gaat, is namelijk gemaakt door zijn zoon. Daarom moet hij zijn hand een paar keer in de lucht steken om de prijs op te drijven. De bus gaat voor een paar honderd euro weg, missie geslaagd.

Hij vervolgt: ,,Twaalf jaar geleden waren wij zo’n beetje het eerste dorp dat hiermee aan de slag ging. Op 3500 inwoners waren er 500 opgeleid. Dat is waanzinnig. Maar als we niets doen, gaat die kennis op den duur verloren. Daarom gaan we nu ook elk jaar langs de schoolklassen om uitleg te geven.”

Terwijl de laatste centen nog geteld wordt, is al zeker dat de gewenste 37.000 euro binnen is. Mede dus dankzij Fleskens ,,Prachtig om hieraan bij te dragen. Levens redden is toch het belangrijkste dat er is?”

Bron: bd.nl

Meer informatie over de veilingavond, loterij etc: VolkelHartveilig.nl